Справа аеродрому «Застава»: депутата Одеської міськради відпустили під заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув клопотання детектива погодженого прокурором про застосування запобіжного заходу підозрюваному.
Василь Шкрябай у суді

Суд відпустив під 10,51 млн грн застави депутата, голову постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василя Шкрябая, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в причетності до заволодіння понад 131 млн грн в результаті купівлі нерухомості колишнього аеродрому «Застава».

Таке рішення 17 червня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію суду.

«Клопотання детектива НАБУ погодженого прокурором САП – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Василя Шкрябая запобіжний захід у вигляді застави розміром у 10,51 млн грн», – оголосила суддя.

Також на нього поклали обов'язки: не відлучатися з Одеси без дозволу; прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну свого місце проживання; утримуватися від спілкування з представниками деяких фірм, свідками та іншими підозрюваними; здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон та носити електронний браслет.

Водночас прокурор САП Максим Кравченко просив ВАКС застосувати до Шкрябая запобіжний захід у вигляді взяття під варту із альтернативою 10,51 млн грн застави.

До цього ВАКС відпустив під 6,09 млн грн застави директора приватної авіакомпанії «Одеса» Андрія Вірченка. На нього також поклали низку обов'язків: не відлучатися із міста Одеси без дозволу; прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування із будь-якою особою, яка представляє інтереси або є засновником чи співробітником низки підприємств та зі свідками у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон і носити електронний браслет.

Раніше у цій справі також повідомили про підозру директору департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексію Спектору, директорці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській, Вірченку і керівнику фірми «Ньюс Йорк Корпорейшн» Діаміду Згоннику.

Як відомо, НАБУ і САП встановили, що службові особи Одеської міськради за попередньою змовою з представниками комерційних підприємств заволоділи бюджетними коштами територіальної громади Одеси в розмірі понад 145,85 млн грн. Оцінила майно колишнього аеродрому «Застава» в 145,85 млн грн консалтингова компанія «Бюро оцінки Стефанович». Разом із будівлями і спорудами в оціночну вартість увійшла і земля навколо аеродрому, однак вона в користування або у власність Одеської міськради не передавалася. Водночас, експертиза встановила вартість майна аеродрому у розмірі 12,88 млн грн з ПДВ станом на 3 червня 2016 року.

Детективи з'ясували, що отримані від Одеської міськради кошти авіакомпанія «Одеса» (колишній власник аеродрому «Застава») перерахувала на рахунок ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн», як оплату за послуги згідно договору від 28 вересня 2016 року у сумі 145,85 млн грн. Пізніше фірма «Ньюс Йорк Корпорейшн» перераховувала частину отриманих коштів на власний рахунок у банку Восток, а також рахунки інших товариств, в тому числі на рахунок ТОВ «Логістік Сервіс-Груп», з якого потім перерахували кошти на рахунок ТОВ «Аркадія-Сіті». Таким чином, як вважає слідство, відбулася легалізація коштів.

Також детективи встановили IP-адресу, з якої відбувався доступ до системи дистанційного обслуговування «Клієнт-Банк»/«Інтернет Банк» в період перерахування вказаних коштів фірмами: ТОВ «Авіакомпанія «Одеса», ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн» і ТОВ «Аркадія-Сіті». Зазначена IP-адреса належить до діапазону обслуговування ПАТ «Укртелеком» та була надана в користування абоненту ТОВ «Совінвест». Крім того встановлено, що керівником ТОВ «Совінвест» є Сергій Соколов, дружина якого, Валентина Соколова, є директором фірми «Аркадія-Сіті», що отримала частину коштів Одеської міськради.

Нагадаємо, НАБУ розслідує покупку Одеською міськрадою колишнього аеродрому «Застава» за завищеною вартістю. У цій справі детективи відстежували рух коштів на рахунках пов'язаних фірм.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал