Справа аеродрому «Застава»: главу юрдепартаменту Одеської міськради відпустили під заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув клопотання детектива погодженого прокурором про застосування запобіжного заходу підозрюваному.
Інна Поповська в суді

Суд відпустив під заставу директора юридичного департаменту Одеської міської ради Інну Поповську, яку Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в причетності до заволодіння понад 131 млн грн в результаті купівлі нерухомості колишнього аеродрому «Застава».

Таке рішення 18 червня ухвалила слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка, повідомляє «Слово і діло» з посиланням на трансляцію суду.

«Клопотання детектива НАБУ погодженого прокурором САП – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваної Інни Поповської запобіжний захід у вигляді застави розміром в 630 600 грн», – оголосила рішення суддя.

Також на неї поклали такі обов'язки: прибувати на першу вимогу; повідомляти про зміну свого місця проживання і утримуватися від спілкування з представниками/працівниками низки фірм, свідками та іншими підозрюваними. Водночас суддя відмовила у застосуванні обов'язків у вигляді здачі закордонних паспортів і носіння електронного браслету.

Раніше у цій справі повідомили про підозру голові постійної комісії Одеської міськради Василюк Шкрябаю, директору департаменту комунальної власності ОМР Олексію Спектору, директору приватної авіакомпанії «Одеса» Андрію Вірченку і керівнику фірми «Ньюс Йорк Корпорейшн» Діаміду Згоннику.

Як відомо, НАБУ і САП встановили, що службові особи Одеської міськради за попередньою змовою з представниками комерційних підприємств заволоділи бюджетними коштами територіальної громади Одеси в розмірі понад 145,85 млн грн. Оцінила майно колишнього аеродрому «Застава» в 145,85 млн грн консалтингова компанія «Бюро оцінки Стефанович». Разом із будівлями і спорудами в оціночну вартість увійшла і земля навколо аеродрому, однак вона в користування або у власність Одеської міськради не передавалася. Водночас, експертиза встановила вартість майна аеродрому у розмірі 12,88 млн грн з ПДВ станом на 3 червня 2016 року.

Детективи з'ясували, що отримані від Одеської міськради кошти авіакомпанія «Одеса» (колишній власник аеродрому «Застава») перерахувала на рахунок ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн», як оплату за послуги згідно договору від 28 вересня 2016 року у сумі 145,85 млн грн. Пізніше фірма «Ньюс Йорк Корпорейшн» перераховувала частину отриманих коштів на власний рахунок у банку Восток, а також рахунки інших товариств, в тому числі на рахунок ТОВ «Логістік Сервіс-Груп», з якого потім перерахували кошти на рахунок ТОВ «Аркадія-Сіті». Таким чином, як вважає слідство, відбулася легалізація коштів.

Також детективи встановили IP-адресу, з якої відбувався доступ до системи дистанційного обслуговування «Клієнт-Банк»/«Інтернет Банк» в період перерахування вказаних коштів фірмами: ТОВ «Авіакомпанія «Одеса», ТОВ «Ньюс Йорк Корпорейшн» і ТОВ «Аркадія-Сіті». Зазначена IP-адреса належить до діапазону обслуговування ПАТ «Укртелеком» та була надана в користування абоненту ТОВ «Совінвест». Крім того встановлено, що керівником ТОВ «Совінвест» є Сергій Соколов, дружина якого, Валентина Соколова, є директором фірми «Аркадія-Сіті», що отримала частину коштів Одеської міськради.

Нагадаємо, НАБУ розслідує покупку Одеською міськрадою колишнього аеродрому «Застава» за завищеною вартістю. У цій справі детективи відстежували рух коштів на рахунках пов'язаних фірм.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал