У Євросоюзі планують впровадити санкції проти російської ПВК «Вагнера» – Боррель

Читать на русском
Однак причиною такої реакції є зовсім не те, що бойовики воювали проти української армії на Донбасі - країни ЄС стурбовані насамперед захистом своїх інтересів в Африці, де все більшого впливу набувають російські найманці
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

У Європейському Союзі схиляються до впровадження санкцій проти відомої російської «приватної військової компанії Вагнера», яка відзначилася у війні на Донбасі проти України, в Сирії, Лівії, а зараз активно діє в Африці.

Про це заявив високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель за підсумками засідання Ради ЄС, яке проводилося на рівні глав МЗС.

Однак причиною такої реакції є зовсім не ситуація в Україні, і не «подвиги» бойовиків «Вагнера» в Сирії. Європа стурбована тим, що російські найманці глибоко влізли в африканські справи, зокрема, в Буркіна-Фасо і малі, де у деяких європейських країн є власні інтереси.

Зрив спецоперації проти «вагнеровців»: що відомоСпецоперація із затримання «вагнерівців» зірвалася через витік інформації. Хронологія скандалу – на відео «Слово і діло».

Офіційно Боррель заявив, що дії найманців РФ в Африці створюють нестабільність в цьому регіоні, посилюють потоки мігрантів до Європи та погіршують ситуацію зі світовою безпекою.

«Як наслідок, ми погодилися розпочати спеціальний механізм обмежувальних заходів для Малі... Ми також підняли тему можливої причетності групи Вагнера, і спостерігався широкий консенсус щодо того, щоб вжити додаткових заходів проти цієї групи. Це буде вирішено відразу, як тільки технічні органи ЄС завершать відповідну роботу» - заявив він.

«Вагнергейт» та українська влада: хронологія скандалуХронологія скандалу зі зривом спецоперації із затримання бойовиків Вагнера – на інфографіці.

Конкретні пропозиції будуть проаналізовані робочими групами дипломатів і представлені перед наступним засіданням Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

Нагадаємо, 26 вересня в Росії офіційно підтвердили, що влада західноафриканської країни Малі звернулася до російської приватної військової компанії для допомоги в боротьбі з терористами. Малі традиційно було сферою інтересів Франції, яка надавала державі допомогу в боротьбі з ісламістами.

При цьому російські найманці активно діють в Лівії, Центральноафриканській Республіці та деяких інших африканських країнах.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: