Справа Мартиненка: чергове засідання не відбулося, не з'явився адвокат

Читать на русском
Антикорупційний суд знову не зміг провести судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього члена українського парламенту.

Вищий антикорупційний суд знову не зміг провести засідання у справі за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка та інших у заволодінні коштами державних підприємств НАЕК «Енергоатом» і «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

Засідання відклали до 6 грудня через неявку захисника, повідомляє «Слово і діло».

«Суд порадившись на місці ухвалив: за неможливе проводити судове засідання з огляду на те, що обвинувачений Валерій Васильков не забезпечений захистом. Неявку захисника Свінціцького визнати неповажною з огляду на те, що ті мотиви, які зазначаються, не узгоджуються з положеннями статті 138 КПК України», – оголосила рішення головуюча суддя Леся Федорак.

Попереднє засідання 8 листопада теж не відбулося з тої самої причини – неявки захисника Василькова адвоката Свінціцького. Судді на минулому засіданні вирішили звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури і порушити перед нею питання дисциплінарної відповідальності захисника. Загалом судові засідання по суті у справі Мартиненка не відбуваються з літа 2020 року.

Як відомо, екснардепа Мартиненка обвинувачують у двох справах. За даними детективів НАБУ, Мартиненко разом зі спільниками організували схему заволодіння коштами на закупівлі «СхідГЗК» уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку Steuermann на 17,2 млн доларів.

Також екснардепа зі спільниками підозрюють у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК «Енергоатом» у розмірі 6,4 млн євро. За даними детективів, панамська фірма Bradcrest Investments отримувала «відкати» на українських підрядах НАЕК «Енергоатом». Кінцевим бенефіціаром цієї компанії, як вказує в суді сторона обвинувачення, є сам Мартиненко.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд об'єднав справу Мартиненка з обвинуваченням двох його пособників. Раніше засідання щодо них відтермінували.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал