Ринок землі: скільки угод було здійснено та яка середня ціна ділянки

Читать на русском

В Україні вже чотири місяці функціонує ринок сільськогосподарської землі. У найближчі кілька років, до 2024-го, купувати землю зможуть лише фізособи-громадяни України та не більше 100 гектарів. Після 2024 року можна буде купити ділянку до 10 тисяч гектарів. «Слово і діло» підбиває проміжні підсумки: скільки операцій купівлі-продажу землі було здійснено з 1 липня та яка середня вартість ділянки.

Від початку роботи ринку землі, тобто з 1 липня 2021 року, було здійснено 13 тисяч 997 операцій купівлі-продажу землі. Це 16% від загальної кількості операцій із землею (загалом було більше 71 тисячі) – дарування, отримання у спадок тощо.

Середньозважена ціна земельної ділянки становить близько 34 тисяч гривень за гектар. Загальна площа операцій купівлі-продажу становила 50 тисяч 180 га, одна операція – це в середньому 3,59 га. За останній тиждень – з 1 до 7 листопада – було здійснено близько 1,5 тисячі угод з купівлі та продажу землі, середня вартість – 32 тисячі 626 гривень.

Найбільше угод за цей тиждень було укладено у Харківській та Сумській областях (187 та 186 відповідно), найменше – в Рівненській області (лише дві).

Найвищу середню вартість ділянки зафіксовано у Київській області – 52 тис. 731 гривня за гектар. Найдешевша земля у Волинській області – середня вартість гектара становила 21 тисячу 466 гривень.

Нагадаємо, раніше ми писали, хто має право купувати ділянки сільськогосподарської землі, а також як відбуватимуться електронні аукціони.

На інфографіках «Слово і діло» можна побачити, скільки землі було у власності мерів, міністрів та голів ОДА у 2020 році.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал