Скільки землі було у власності українських міністрів у 2020 році

Читать на русском

Декларації – невичерпне джерело цікавої інформації про те, як живе вище керівництво країни. «Слово і діло» нещодавно зацікавилося, скільки землі є у власності українських політиків і чиновників. Ми вже порахували, якою була площа ділянок мерів обласних центрів. Сьогодні пропонуємо подивитися, скільки землі задекларували за 2020 рік міністри та члени їхніх родин.

За підрахунками наших аналітиків, міністри та члени їхніх сімей у 2020 році володіли або орендували 13,6 га землі. За площею це приблизно дорівнює парку Дарницького шовкового комбінату в Києві або торгово-виробничого комплексу «Південний» у Львові. Або трохи менше, ніж маєток Les Cèdres у Франції, яким володіє олігарх Ринат Ахметов.

За кількістю задекларованих земельних ділянок на першому місці в уряді віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков – 7 ділянок площею 1,3 гектара. А ось найбільша площа землі у власності першого віцепрем'єра – міністра економіки Олексія Любченка – 4,4 гектара.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль за 2020 рік задекларував 4 земельні ділянки загальною площею 0,5 гектара.

Крихітну ділянку вказав в декларації міністр аграрної політики Роман Лещенко – всього 0,16 квадратних метрів. Але швидше за все в декларацію міністра закралася помилка.

Взагалі не володіють землею віцепрем'єр Михайло Федоров, міністр інфраструктури Олександр Кубраков, голова МЗС Дмитро Кулеба, міністр фінансів Сергій Марченко та міністр освіти Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, «Слово і діло» проаналізувало, як за рік змінилися доходи українських міністрів.

Також ми писали, хто з українських політиків і чиновників володіє майном в анексованому Криму.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: