Відсторонення від роботи невакцинованих: Профспілка просить відтермінувати рішення

Читать на русском
Профспілка працівників освіти і науки України вважає за необхідне термінове внесення змін до наказу МОЗ та постанови Кабінету Міністрів, для перенесення термінів їх реалізації не раніше 8 грудня.

Профспілка просить відтермінувати на місяць відсторонення від роботи невакцинованих українських вчителів. При цьому, профспілка посилається на дотримання норм статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Про це повідомляється на сайті Профспілки працівників освіти і науки України.

«Складна ситуація склалася з відстороненням від роботи працівників закладів освіти, обов'язковість профілактичних щеплень яких визначена переліком, які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов'язкових профілактичних щеплень проти СОVID-19. Хоча число педагогів, які приймають рішення вакцинуватися, щодня збільшується», - йдеться у зверненні.

Як зазначають у профспілці, відсторонення від роботи вже з 8 листопада може спричинити за собою непередбачені ситуації, які призведуть до порушення вимог щодо створення необхідних умов для проходження освітнього процесу, неможливості обслуговування котелень, харчоблоків, охорони будівель, неможливості заміни відсутніх педагогів тощо.

Чи законно усувати невакцинованих від роботи – коментар юристаНайголовніше – відсторонення від роботи без збереження заробітної плати не буде незаконним, так як МОЗ випустив необхідну за законом постанову

Водночас, враховуючи норми статті 5 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та з метою дотримання норм статті 32 КЗпП України про повідомлення працівників про зміну істотних умов праці не пізніше ніж за два місяці, Профспілка працівників освіти і науки України вважає за необхідне термінове внесення змін до наказу МОЗ № 2153 та постанови Кабінету Міністрів № 1236, в яких йдеться про відсторонення певних категорій працівників без вакцинації з 8 листопада, для перенесення термінів їх реалізації не раніше 8 грудня.

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров'я України розробляють варіант проведення в Україні так званої ковідної амністії.

Раніше стало відомо, чи виплатять лікарняні відстороненим від роботи через відмову вакцинуватись.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал