У Мінекономіки назвали собівартість газу, що видобувається в Україні

Читать на русском
Любченко вважає, що у 2022 році українській промисловості буде вигідніше купувати газ українського видобутку, ніж зарубіжний з європейських ринків
Олексій ЛюбченкоВідкрите джерело

Собівартість українського газу (газу, який видобувається безпосередньо в Україні) становить близько 3 тисяч гривень за тисячу кубометрів, інакше кажучи, один кубометр обходиться в три гривні.

Про це заявив віцепрем'єр-міністр - міністр економіки України Олексій Любченко під час свого виступу у Верховній Раді 8 жовтня.

За його словами, уряд очікує, що у 2022 році українські підприємства будуть купувати газ за ціною в 350 доларів за тисячу кубометрів (понад 9,2 тис. грн за поточним курсом).

«Собівартість українського газу - трохи понад 3 тисячі гривень, а в балансі споживання український газ займає половину» - пояснив він.

Ціни на газ: які тарифи встановили постачальники на жовтеньЯкі тарифи встановили постачальники газу на жовтень – на інфографіці. За річним тарифом вартість кубометра газу коливається від 7,8 грн до 13,5 гривень.

Втім, за словами Любченка, у порівнянні з цінами на газ у Європі, де ринкова вартість тисячі кубометрів перевищує 55 тис.грн, це буде вигідно для промисловості.

Тим часом на тлі російських обіцянок біржова ціна на газ в Європі в четвер, 7 жовтня, за тисячу кубометрів. При тому, що весь тиждень вартість палива перевищувала цю позначку.

Це сталося після того, як компанія Nord Stream 2 AG заявила про початок заповнення газом першої нитки газопроводу «Північний потік-2». А Данське енергетичне агентство повідомило, що перша нитка ПП-2 отримала всі дозволи та може почати функціонувати.

Нагадаємо, в середу, 6 жовтня, ціна на газ в Європі різко виросла до нового історичного рекорду – 1900 доларів за тисячу кубометрів. У вівторок вартість газу вперше подолала 1400 доларів. При цьому в понеділок, 4 жовтня, ціна на природний газ в Європі на біржі ICE трохи знизилася - майже на 70 доларів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: