Європа не потребує термінового запуску «Північного потоку-2», поки є Україна – Макогон

Читать на русском
Знизити ціни на газ в Європі можна шляхом дозволу експортувати свій газ будь-якій російській добувній структурі, вважає глава Оператора ГТС України
Ілюстративне фотоНафтогаз України

Глава Оператора газотранспортних систем України Сергій Макогон вважає, що заяви віцепрем'єр-міністра РФ Олександра Новака про терміновому запуску «Північного потоку-2» ні до чого не приведуть, оскільки потреби в терміновій сертифікації та запуску газопроводу Європа не має.

Про це він написав у своєму Facebook.

Реверс газу в Україну: скільки газу та через які точки ГТС надходитьЧерез які точки газотранспортної системи відбувається реверс газу в Україну – на інфографіці.

«Україна щодня пропонує для транзиту газу додаткові потужності в обсязі 77 млн на добу, а при необхідності може сумарно транзитувати до 250 млн на добу. Тому необхідності для термінового запуску «Північного потоку-2» не існує» - написав він.

Макогон додав, що знизити ціни на газ в Європі можна шляхом дозволу експортувати свій газ будь-якій російській добувній структурі, а не тільки газовому монополісту, який контролює Кремль.

«Запуск торгів... з точкою поставки на кордоні Україна-РФ дозволив би європейським трейдерам самостійно транспортувати додаткові обсяги газу через Україну. Рішення існують, але має ще й бути бажання» - підкреслив він.

Тим часом на тлі російських обіцянок біржова ціна на газ в Європі в четвер, 7 жовтня, за тисячу кубометрів. При тому, що весь тиждень вартість палива перевищувала цю позначку.

Нагадаємо, в середу, 6 жовтня, ціна на газ в Європі різко виросла до нового історичного рекорду – 1900 доларів за тисячу кубометрів. У вівторок вартість газу вперше подолала 1400 доларів. При цьому в понеділок, 4 жовтня, ціна на природний газ в Європі на біржі ICE трохи знизилася - майже на 70 доларів.

Це сталося після того, як компанія Nord Stream 2 AG заявила про початок заповнення газом першої нитки газопроводу «Північний потік-2». А Данське енергетичне агентство повідомило, що перша нитка ПП-2 отримала всі дозволи та може почати функціонувати.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал