САП через рік скерує до суду справу бізнесмена Альперіна

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива про встановлення стороні захисту строку на ознайомлення з розслідуванням.
Вадим Альперін з адвокатамифото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура у серпні 2022 року скерує до суду кримінальне провадження за підозрою бізнесмена Вадима Альперіна в організації зловживань на митниці, оскільки захисту обмежили строк на ознайомлення зі матеріалами розслідування НАБУ і САП до такої дати.

Таке рішення 5 жовтня ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Сергій Мойсак, повідомляє «Слово і діло».

Детектив НАБУ просив суд обмежити сторону захисту в строках на ознайомлення з матеріалами слідства до 5 квітня. На його думку, такого часу достатньо для ознайомлення. У той же час адвокати заперечували проти задоволення клопотання і просили відмовити.

«Клопотання детектива – задовольнити частково. Встановити стороні захисту, а саме підозрюваним Альперіну, Себову, Іскольду, Скомаровій, Шкуратову, Тупальському, а також їх захисникам строк до 5 серпня 2022 року включно для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, після спливу якого сторона захисту буде вважатися такою, що реалізувала своє право на доступ до матеріалів вказаного кримінального провадження», – оголосив суддя.

Як відомо, суд взяв Альперіна під варту із заставою в 70 млн грн. Пізніше він вніс цю суму і вийшов із СІЗО під обов'язки. Щоправда пізніше порушив один із них, не здавши на зберігання ізраїльський паспорт, який дозволяв виїзд за кордон. Тому апеляційна палата ВАКС стягнула на користь держави 35 млн грн і збільшила його заставу до 76,6 млн грн. Пізніше суд знову поклав на Альперіна обов'язки.

Нагадаємо, за версією слідства, Альперін створив і очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал