Махінації на митниці: за Альперіна внесли заставу

Читать на русском
За підозрюваного в організації махінацій на митниці одеського бізнесмена внесли кругленьку суму за те, щоб він вийшов із СІЗО.
Вадим Альперінфото: «Слово і Діло»

70 млн грн застави внесли за одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого НАБУ і САП підозрюють в організації махінацій на митниці.

Про це «Слово і Діло» повідомили джерела в правоохоронних органах.

За словами співрозмовників, його повинні були вже випустити із СІЗО.

Як відомо, НАБУ і САП затримали Альперіна. Пізніше йому вручили підозру. Суд його заарештував із заставою в 70 млн грн.

За версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робилися в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів. Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. У результаті товари ввозили в Україну за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару.

Як встановили правоохоронці, Альперін залучив до схеми й Данченко, яка працювала в ДФС. Під час обшуків детективи знайшли листування між ними. За цими даними, саме вона давала вказівки митникам, які саме порушення необхідно робити з розмитненням товарів Альперіна, щоб фірми з його орбіти могли в суді оскаржити дії митниці.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал