ВАКС поклав обов'язки на Альперіна

Читать на русском
На підозрюваного одеського бізнесмена поклали низку обов'язків, про які просили антикорупційні органи правопорядку.
Вадим Альперінфото: «Слово і Діло», Олег Новіков

Вищий антикорупційний суд повернув обов'язки одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в організації махінацій на митниці.

Таке рішення 2 червня ухвалив слідчий суддя ВАКС Сергій Мойсак, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива погодженого прокурором – задовольнити частково», – оголосив суддя.

Зокрема, суддя поклав на нього такі обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатися з Одеси та Одеської області без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; утримувати від спілкування про обставини провадження з будь-ким, крім детективів, прокурорів та своїх адвокатів, а також здати на зберігання документи, які дозволяють виїзд за кордон.

Раніше апеляційна палата ВАКС стягнула половину застави в 70 млн грн, внесеної за Альперіна, і збільшила її до 76,6 млн грн. З відповідним клопотанням звернувся прокурор САП, оскільки одеський бізнесмен не здав ізраїльський паспорт, з яким він може виїжджати за кордон. Вказаний обов'язок про здачу всіх документів, які дозволяють виїзд за кордон, на нього поклали після внесення 70 млн грн застави. Після порушення суд стягнув 35 млн грн, тому Альперіну необхідно було сплатити ще 41,6 млн грн.

Водночас пізніше суддя Мойсак відмовився продовжувати обов'язки одеського бізнесмена, оскільки вони нібито були скасовані рішенням апеляційної палати ВАКС про стягнення половини застави.

Як відомо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Нагадаємо, суд взяв під варту Альперіна.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал