Українцям змінять правила вступу до ВНЗ: на що чекати у 2022 році

Читать на русском
У разі успішного прийняття проєкту Закону, вступна кампанія в наступному році пройде з меншою кількість копій документів, які на даний момент необхідно надати всім вступникам.
Ілюстративне фотофото з відкритих джерел

В Україні зміняться правила вступу громадян до вищих навчальних закладів. За новими правилами вступна кампанія проводитиметься вже наступного 2022 року.

Про це повідомляється на офіційному сайті Міністерства освіти та науки.

Зазначається, що нові умови в МОН розробили, ґрунтуючись на досвіді вступу абітурієнтів у поточному році.

Проєкт постанови оприлюднено для громадського обговорення, а голова відомства Сергій Шкарлет зазначив, що розроблені зміни спрямовані на розвиток освітньої системи в Україні та підвищення конкурентоспроможності навчальних закладів країни.

За що анулюватимуть диплом про вищу освітуЗа що можуть анулювати диплом про вищу освіту та чи можна подати апеляцію, читайте у матеріалі Слово і діло.

Повідомляється, що в міністерстві планують зробити процедуру подачі вступних заяв простіше, а розподіл бюджетних коштів за різними галузями знань більш досконалим. Крім цього, будуть розширені можливості бакалаврів для додаткового контрактного набору, буде переглянутий список обов'язкових для вступу предметів і посилена роль математики.

При цьому, у разі успішного прийняття проєкту Закону, вступна кампанія в наступному році пройде з меншою кількість копій документів, які на даний момент необхідно надати всім вступникам. Не потрібно буде готувати копії сертифікатів ЗНО та документів про вже отриману раніше освіту у разі, якщо відповідна інформація є в електронному вигляді.

Крім того, випускникам шкіл мають намір змінити терміни проведення ЗНО – наступного року тестування планують проводити в період з 23 травня по 15 липня. Всього учасники отримають можливість скласти 5 тестів, а додаткові предмети в наступному році можна буде пройти за власні кошти.

Нагадаємо, що Сергій Шкарлет опублікував статистику по областям і назвав регіони-лідери за охопленням вакцинацією вчителів.

Раніше ми повідомляли, що школи Одеси продовжать роботу в штатному режимі.

Також, Міністерство освіти не збирається урізати зарплати вчителів через карантин.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал