Суддя Верховного суду Єзеров не вніс в декларацію квартиру, землю і мільйонні фінзобов'язання ‒ НАЗК

Читать на русском
Суддя Верховного суду Альберт Єзеров не вказав у своїй декларації нерухомість та багатомільйонні фінансові зобов'язання. А перед перевіркою НАЗК згадав про них.
Верховний суд України

У декларації судді Верховного суду Альберта Єзерова за 2020 рік містяться неправдиві відомості у розділах про нерухомість та фінансові зобов'язання.

Про це йдеться у висновку Національного агентства із запобігання корупції про повну перевірку декларації, повідомляє «Слово і діло».

Зокрема, декларант не вказав відомостей про земельну ділянку площею 237 кв. м., яку почав орендувати в 2020 році та земельну ділянку площею 480 кв. м., яку приватизував у 2020 році під власним будинком.

Також суддя не зазначив своїх банківських рахунків та банківських рахунків дружини та дочки в Приватбанку та надав недостовірні відомості про банківські рахунки в ПАТ «Райффайзен Банк Аваль».

Зарплати антикорупціонерів: скільки в серпні заробили глави НАБУ, НАЗК і САПУ в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максима Грищука була найвища зарплата в серпні.

У НАЗК наголосили, що за два тижні до початку перевірки суддя написав електронного листа, в якому зазначив, що «він виявив відсутність у декларації відомостей». Втім, НАЗК підкреслює, що цей лист не спростовує наявності у декларації недостовірних відомостей.

За даними НАЗК, Альберт Єзеров свідомо не вказав відомостей про своє фінансове зобов'язання 31 тис. 435 доларів США, яке відповідно до договору купівлі-продажу майнових прав на об'єкт нерухомого майна виникло 31 січня 2020 року перед ТОВ «Альматін-Київ Плюс».

Також суддя не вказав фінансове зобов'язання перед ПАТ «ЗНВКІФ Еверест», яке виникло 15 грудня 2020 року ‒ 1 млн. 894 тис. грн. З договору випливає, що суддя підписав попередній договір купівлі квартири у будинку, який зараз на стадії будівництва. Єзеров здійснив перший платіж ‒ 1 млн. 132 тис. грн. Решту коштів він сплатить після того, як отримає акт приймання-передачі квартири.

«У своїх поясненнях суб'єкт декларування наголошує на відсутності підстав для зазначення у декларації відомостей про вказані фінансове зобов'язання, оскільки зобов'язання сторін за цим договором мають цивільно-правовий характер і не мають природи фінансового зобов'язання перед фінансовою установою,- зазначається у висновку повної перевірки. ‒ Пояснення враховані, але не спростовують зазначення недостовірних відомостей».

В інтерв'ю «Слово і діло» керівник НАЗК Олександр Новіков зауважив, що держава сподівається на прискіпливу увагу ЗМІ до протоколів щодо конфлікту інтересів. За його словами, ці справи стосуються переважно високопосадовців.

Також ми писали про те, як 87-річний академік НАНУ Віталій Кальченко забув внести в декларацію всі свої доходи і місце роботи.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал