За перший тиждень роботи шостої сесії Рада ухвалила 35 законопроєктів

Читать на русском

У парламенті минув перший після літніх канікул пленарний тиждень. За ці кілька днів депутати встигли влаштувати першу за сесію бійку, анонсувати кадрові перестановки в уряді і провести позачергове засідання. «Слово і діло» пропонує подивитися на роботу Верховної ради в цифрах.

З 7 до 10 вересня Верховна рада ухвалила 6 постанов. Серед них – порядок денний шостої сесії, звернення до міжнародної спільноти щодо незаконної підготовки виборів до Держдуми РФ в Криму і на окупованому Донбасі, звіт ТСК з питань оцінки стану «Укрзалізниці».

Крім того, Рада ухвалила постанову щодо незаконного затримання заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова: депутати закликали світову спільноту засудити репресії в окупованому Криму.

Ще однією постановою парламент створив чергову тимчасову слідчу комісію – будуть розслідувати можливі протиправні дії чиновників Державного космічного агентства та підприємств космічної галузі.

Також депутати ухвалили за тиждень 35 законопроєктів: 22 – за основу та 13 – в цілому. У другому читанні, зокрема, був ухвалений закон про віртуальні активи: він визначає правовий статус криптовалюти і дає юридичний захист користувачам і учасникам ринку (на інфографіці можна подивитися, як це працює в інших країнах).

Був ухвалений закон щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв'язку з переходом прав на об'єкт нерухомості, який на ньому розміщений.

Скоро в українців буде можливість дізнатися розмір зарплат керівників та членів наглядових рад державних і комунальних підприємств (там, де частка держави більше 50%) – ухвалений закон про забезпечення відкритості відповідної інформації.

Сьогодні, 10 вересня, Рада прийняла закон, який забороняє сексизм і вводить відповідальність за дискримінацію жінок і чоловіків в рекламі. Після набуття ним чинності не можна буде показувати будь-яку перевагу однієї статі над іншою, стереотипні ролі чоловіка і жінки, насильство за ознакою статі. За дискримінаційну рекламу буде загрожувати штраф.

Детальніше про перший тиждень роботи парламенту після канікул читайте в матеріалі «Слово і діло».

Нагадаємо, ми порахували, хто зі спікерів Верховної ради найдовше затримався на посаді.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал