Динаміка мовних настроїв: скільки відсотків населення спілкується українською у побуті

Читать на русском

За даними соціологічних досліджень, з часів проголошення незалежності в Україні почали більше розмовляти державною мовою, а популярність російської впала після Революції гідності. Водночас кількість тих, хто спілкується і українською, і російською, є доволі нестабільною. Якою мовою у побуті розмовляють в Україні та як змінювалась динаміка мовних настроїв, дивіться на інфографіці «Слово і діло».

Дані інституту соціології НАН Україна свідчать, що з часів незалежності помітно зріс відсоток тих, хто спілкується українською мовою у побуті – з 36,8% до 50,8%. У 2020 році російською у побуті спілкувалося 27,6% населення, обидві мови використовували 21,3%.

У 1992 році російською у побуті розмовляло 29% опитаних. Однак до 2013 року прихильників російської мови було понад 37%, а потім показник знову знизився.

Поширеність української мови у побуті зростала після 2013 року, що, імовірно, пов’язано з початком російської агресії.

Більш нестабільною є динаміка серед тих, хто розмовляє і українською, і російською. У 1992 році до такого населення відносило себе 32% опитаних. До 2008 року цей показник переважно зменшувався – до 19,9%, але вже до 2015 року знову зріс – до 30,4%.

У 2020 році іншою мовою, окрім російської чи української, спілкувалося лише 0,3% опитаних. Загалом, найвищим цей показник був у 1992 році – 2,2%, надалі ще кілька разів перевищував 1%.

Нагадаємо, раніше ми досліджували, в яких регіонах і коли через суд скасували статус російської мови як регіональної.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал