Бахматюк програв касацію на рішення у справі НАБУ і САП

Читать на русском
Верховний суд розглянув і залишив без задоволення касаційну скаргу, подану на рішення апеляційного адмінсуду про скасування ухвали ОАСК.

Верховний суд відмовив у скарзі олігарху Олегу Бахматюку, який хотів змінити рішення суду другої інстанції про скасування ухвали Окружного адміністративного суду Києва на його користь.

Таке рішення 30 серпня ухвалила колегія суддів Касаційного адміністративного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Окружний адмінсуд Києва виніс рішення, яким визнав відсутність повноважень у колишнього першого заступника генерального прокурора Віталія Каська скасовувати постанову Національної поліції про закриття справи ВіЕйБі банку. Тоді у НАБУ повідомили про втручання у кримінальний процес і відкрили кримінальне провадження. Щоправда пізніше Шостий апеляційний адмінсуд рішення в інтересах Бахматюка скасував.

Тому адвокат в інтересах Бахматюка подав касаційну скаргу. Однак судді залишили її без задоволення. Вони вказали, що рішення Каська про поновлення справи ВіЕйБі банку ухвалено в межах кримінального процесу. Таким чином, імовірні порушення під час ухвалення таких рішень треба переглядати у межах Кримінального процесуального кодексу, а не адміністративного судочинства.

Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування частини справи Бахматюка.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Бахматюку про підозру в організації заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування НБУ. Пізніше апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно взяла його під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та не повернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал