Справа Бахматюка: ВАКС скасував арешт майна експосадовиці Нацбанку

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання адвоката підозрюваної експосадовиці регулятора про скасування арешту майна.
Алла Шульга

Вищий антикорупційний суд скасував арешт майна колишньої директорки департаменту Генерального департаменту банківського нагляду Національного банку України Алли Шульги, яку НАБУ і САП підозрюють у справі заволодіння 1,2 млрд грн кредиту НБУ ВіЕйБі банком.

Таке рішення 9 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін, повідомляє «Слово і Діло».

14 листопада ВАКС наклав арешт на майно Шульги, а саме: машиномісце загальною площею 20.7 кв. м; приміщення для зберігання велосипедів, загальною площею 2,6 кв.м; квартиру загальною площею 113,4 кв. м; автомобіль Infiniti QX70 2014 року випуску і ще дві квартири. Пізніше адвокат підозрюваної подав клопотання про скасування арешту майна і суддя Хамзін його задовольнив.

Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до Національного банку України з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі Банк не подав всіх необхідних для цього документів (програму фінансового оздоровлення банку), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, пристало на його пропозицію.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі Банку. Це — на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів. За 40 днів потому, в листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним. Стабалізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі Банк не повернув.

Нагадаємо, НАБУ оголосило в розшук ексслужбовців ВіЕйБі банку. Раніше ексзаступника голови НБУ Олександра Писарука відпустили під заставу. Також суд заарештував експосадовця НБУ.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал