У «Талібані» повідомили, що робитимуть з депортованими з Європи афганцями

Читать на русском
Афганців, які якийсь час жили за кордоном, а потім повернулися на батьківщину, судитимуть таліби.
Забіхулла Муджахід є офіційним представником режиму талібів.Bild: Shams Ul-Haq

У «Талібані» заявили, що приймуть назад усіх афганських мігрантів, чиї клопотання про надання притулку було відхилено в Європі.

Про це сказав представник Талібану Забіулла Муджахід в інтерв'ю австрійській газеті Kronen Zeitung.

Уроки Афганістану: чим нинішні події нагадують вивід військ СРСРЯк відбувалося виведення військ Радянського Союзу і Сполучених Штатів з Афганістану, дивіться на інфографіці Слово і діло.

Водночас він заявив, що всі депортовані на батьківщину афганці повинні будуть пройти через суд: «Їх доставлять до суду. Суд повинен вирішити, як вчинити з ними».

Як пише видання, правозахисники побоюються, що афганці, які якийсь час жили за кордоном, а потім були повернуті на батьківщину, з приходом до влади талібів перебувають в більшій небезпеці, ніж всі інші жителі.

Нагадаємо, 15 серпня бойовики взяли під контроль столицю країни Кабул і захопили президентський палац. Президент, як і більша частина керівництва держави, втік з країни.

Україна, США і ще 90 держав 29 серпня схвалили декларацію, в якій заявили, що зроблять все можливе, щоб Афганістан могли вільно залишати їх громадяни, а також лояльні заходу афганці та люди з груп ризику, яким можуть загрожувати переслідування при талібах.

В ООН попередили про початок масштабної гуманітарної кризи в Афганістані після того, як закінчиться евакуація.

Також «Слово і діло» вирішило порівняти, як відбувалося виведення військ Радянського Союзу з Афганістану наприкінці 80-х та Сполучених Штатів – зараз.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: