Справа Товмасяна: підозрюваному адвокату визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання детектива про застосування запобіжного заходу до підозрюваного адвоката.
Руслан Танабаш

Вищий антикорупційний суд застосував запобіжний захід у вигляді 713 тисяч грн застави до адвоката Руслана Танабаша, якого НАБУ і САП підозрюють у пособництві в наданні неправомірної вигоди голові Харківської обласної ради Артуру Товмасяну та його заступнику Андрію Малишу.

Про це «Слово і діло» повідомив начальник відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків.

За його словами, перелік процесуальних обов'язків підозрюваного адвоката такий самий, як і був після застосування запобіжного заходу минулого разу. Таким чином, Танабаш зобов'язаний прибувати за першим викликом; не відлучатись із населеного пункту, де розташоване його фактичне місце проживання, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у цьому ж кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Танабаша із альтернативою 713 700 грн застави. Не погодившись з таким рішенням, адвокати підозрюваного подали апеляційні скарги. Судді скарги задовольнили частково і скасували запобіжний захід адвоката, призначивши повторний розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Товмасяну про підозру. Раніше антикорупційні органи повідомляли про підозру в цій же справі заступнику голови Харківської облради Андрію Малишу та адвокату Руслану Танабашу.

Після чого ВАКС заарештував Малиша з альтернативою 4,75 млн грн. Його ж спільника-адвоката Танабаша теж заарештували, але заставу визначили в 713 700 грн. Пізніше за них обох внесли заставу, вони вийшли із СІЗО і на підозрюваних поклали обов'язки.

За версією слідства, Товмасян, Малиш і Танабаш вимагали гроші у директора Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергія Шпаркого. В обмін вони обіцяли не звільняти його із займаної посади. Хабар передавали по частинах. При передачі останньої частини в 350 тис. грн. зловмисників затримали.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал