Апеляція ВАКС залишила під вартою брата голови ОАСК

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і залишила без задоволення скарги адвокатів родича керівника ОАСК на продовження йому тримання під вартою.
Юрій Зонтов

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою рідного брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка Юрія Зонтова, якого НАБУ і САП підозрюють у підбуренні до дачі хабаря судді ОАСК.

Таке рішення 13 серпня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційні скарги захисників Назаренка Олександра Олексійовича, Корнаги Олександра Ігоровича та Климова Олексія Юрійовича – залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 23.07.2021 р. – без змін», – ідеться в рішенні.

Як відомо, суд заарештував Зонтова з альтернативою 35,18 млн грн застави. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін. 31 травня йому продовжили арешт, але зменшили заставу до 27,24 млн грн. Пізніше йому продовжили арешт і знову зменшили заставу – тепер до 21,56 млн грн.

Не погоджуючись з цим, адвокати Зонтова подали апеляційні скарги, які АП ВАКС залишила без задоволення.

За версією слідства, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

Пізніше двом адвокатам повідомили про підозру в підбуренні до дачі 100 тисяч доларів хабаря керівнику ОАСК.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: