Суд призначив експертизу у справі брата голови ОАСК Вовка

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання захисника підозрюваного про призначення почеркознавчої експертизи у кримінальному провадженні.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд призначив почеркознавчу експертизу у кримінальному провадженні за підозрою рідного брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка Юрія Зонтова, якого НАБУ і САП підозрюють у підбуренні до дачі хабаря судді ОАСК.

Таке рішення 11 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Адвокат підозрюваного Зонтова просив призначити почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступне запитання: ким виконаний підпис на довіреності від 21 грудня 2020 року. Суддя клопотання задовольнив.

«Клопотання – задовольнити частково. Призначити у кримінальному провадженні почеркознавчу експертизу. На вирішення експертів поставити наступні питання: ким виконаний підпис на довіреності від 21 грудня 2020 року? Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України», – йдеться в рішенні.

За версією слідства, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

Пізніше двом адвокатам повідомили про підозру в підбуренні до дачі 100 тисяч доларів хабаря керівнику ОАСК.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал