ВАКС продовжив арешт брата голови ОАСК Вовка, але зменшив заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання прокурора САП про продовження строку тримання під вартою підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 29 липня строк тримання під вартою рідного брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка Юрія Зонтова, якого НАБУ і САП підозрюють у підбуренні до дачі хабара судді ОАСК.

Таке рішення 31 травня ввечері ухвалив слідчий суддя ВАКС Віктор Ногачевський, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ погодженого прокурором САП про продовження строку тримання під вартою – задовольнити частково. Продовжити щодо підозрюваного Юрія Зонтова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою сроком на 60 діб, тобто до 29 липня включно», – оголосив Ногачевський.

Водночас він зменшив розмір застави як альтернативи перебування під вартою до 27,24 млн грн. Раніше така застава складала 35,18 млн грн.

Як відомо, суд заарештував Зонтова з альтернативою 35,18 млн грн застави. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін.

За версією слідства, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».

Раніше суд заарештував адвоката Донця з альтернативою застави. Пізніше за нього внесли гроші і він вийшов з СІЗО під обов'язки.

Нагадаємо, НАБУ затримало рідного брата голови ОАСК Вовка через нібито одержання 100 тисяч доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці гроші нібито мали передати саме керівнику суду за те, щоб той вирішив питання про задоволення позову юридичної особи іншим суддею ОАСК. Під час обшуків в офісі брата Вовка детективи НАБУ виявили велику кількість готівкових коштів.

Пізніше двом адвокатам повідомили про підозру в підбуренні до дачі 100 тисяч доларів хабаря керівнику ОАСК.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: