НБУ назвав причини гальмування економіки України

Читать на русском
У червні зростання ІВБГ очікувано сповільнилося, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння.
фото: НБУ

У червні 2021 року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 1,7% р/р. Це значно нижче, ніж у травні (4,1%) та квітні (18,3%), коли він зростав на тлі обвалу минулого року.

Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді НБУ (за липень 2021 року).

В огляді зазначається, що у червні зростання ІВБГ очікувано сповільнилося, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння.

Додатково в сільському господарстві поглибився спад (до 1,3% р/р) через пізніший старт збирання врожаю.

Зростання промисловості пригальмувало (до 1,1% р/р) унаслідок спаду в харчовій промисловості та енергетиці. Зокрема, і надалі скорочувалося виробництво олії через низький минулорічний урожай та послаблення зовнішнього попиту на неї, тютюнових виробів - через зниження попиту на традиційні тютюнові вироби, напоїв - унаслідок прохолоднішої погоди. Останній чинник вірогідно позначився й на поглибленні спаду в енергетиці, зазначили в НБУ.

Анексія Криму: яких економічних збитків зазнала УкраїнаЕксперти оцінили загальні втрати України від окупації Криму в 135 млрд доларів. Детальніше – на інфографіці.

Водночас, згідно з даними НБУ, економічну активність і надалі підтримували споживчий попит (зростання роздрібної торгівлі та пасажирообороту залишилося високим), сприятлива зовнішня кон'юнктура (зокрема для металургії), збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проектів (будівництво зросло на 21,0% р/р).

Зберігалися ознаки пожвавлення інвестиційного попиту, зокрема високими темпами зростали окремі види машинобудування. Зростання в металургії та будівництві підтримало вантажооборот, зазначається в огляді.

Згідно з даними НБУ, усього за січень-червень ІВБГ зріс на 0,9%. За аналогічний період минулого року індекс впав на 7,3%.

З початку року промислове виробництво зросло на 2,1%В Україні четвертий місяць поспіль фіксують зростання промисловості. Очікується, що зростання ВВП буде близько 6 відсотків.

Нагадаємо, що НБУ назвав причину укріплення гривні.

Раніше ми повідомляли, що Нацбанк у два рази скоротив купівлю доларів.

Також, Милованов озвучив втрати України від припинення транзиту газу.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал