Реформа підприємств ОПК: ключові моменти нового закону

Читать на русском

Верховна рада ухвалила в другому читанні закон «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» і вже розблокувала його підписання. Ухвалення закону дасть змогу трансформувати «Укроборонпром» і ввести сучасну модель корпоративного управління на його підприємствах. Ключові моменти реформи – на інфографіці «Слово і діло».

Закон передбачає, що державний концерн «Укроборонпром» буде трансформовано в акціонерне товариство, а його підприємства – в господарські товариства.

Реформувати концерн і його учасників будуть у три етапи:

  • перший етап – підготовчий;

  • другий етап передбачає створення галузевих бізнес-об'єднань в організаційно-правовій формі акціонерних товариств, а також створення господарських товариств на базі підприємств «Укроборонпрому»;

  • на третьому етапі «Укроборонпром» стане акціонерним товариством, 100% акцій буде належати державі, держпідприємства в його складі стануть господарськими товариствами.

Органами управління акціонерного і господарських товариств будуть загальні збори, наглядова рада та виконавчий орган. Термін повноважень членів наглядової ради становитиме три роки.

У новостворених товариств з'явиться можливість залучати прямі, зокрема, іноземні інвестиції для виготовлення сучасних зразків озброєння і військової техніки.

Крім того, закон передбачає, що всі кошти від реалізації надлишкового та непрофільного майна державних підприємств ОПК в результаті реформи скерують тільки на потреби цих підприємств.

Загалом трансформація зачепить 137 підприємств «Укроборонпрому», 21 з яких розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, на інфографіці можна подивитися, як в 2019-2020 роках йшла реформа «Укроборонпрому» і оборонно-промислового комплексу.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал