Спікер Ради висловився щодо відтермінування українського дубляжу фільмів

Читать на русском
ВР розгляне законопроект, який відтермінує дубляж українською мовою фільмів, якщо він пройде підготовку у комітеті. При цьому деякі нардепи хочуть на цьому питанні просто попіаритися.
Дмитро Разумковфото УП

Парламент розгляне законопроект, який відтермінує дубляж українською мовою фільмів і серіалів, якщо він пройде підготовку у профільному комітеті.

Про це заявив голова Верховної ради Дмитро Разумков в інтерв'ю «Радіо Свобода».

В яких регіонах і коли через суд скасували статус російської мовиУ яких областях і коли суд скасував статус російської мови як регіональної – на інфографіці.

«Він - один із законопроектів, як і будь-який інший, в порядку денному Верховної ради України. Це законопроект 5554. Якщо він буде підготовлений комітетом, так само, як і інші, потрапить до зали. Зараз про терміни ми не говоримо. Наскільки я знаю, комітет він (законопроект - ред.) поки що не пройшов», - сказав Разумков.

За його словами, він розуміє бізнес і телеканали, які вважають це питання важливим.

«Тому що, дійсно (ми ж відверто говоримо), за цей рік, коли вони повинні були напрацювати контент, їм це було зробити неможливо, тому що був COVID. Це правда. Це може подобатися, чи не подобатися. І в цьому плані я бізнес розумію. Я розумію людей, які переживають, щоб не було утисків. Але завжди треба шукати баланс, свою позицію потрібно пояснювати ..Але не всі хочуть пояснювати. Є колеги, які хочуть виключно попіаритися на цьому», - зазначив спікер ВР.

Як відомо, Рада на засіданні 15 червня внесла до порядку денного законопроект «Про внесення змін до деяких законів щодо підтримки вітчизняних виробників теле- і кінопродукції в період встановлення карантину у зв'язку з поширенням на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS- CoV-2»(№5554). Він пропонує відстрочити норму про обов'язкове дублювання фільмів українською мовою, який повинен набути чинності з 16 липня 2021 року.

Напередодні законопроект повинен був розглянути відповідний комітет парламенту, проте засідання скасували.

А 16 червня у «Слузі народу» заявили, що ВР не розглядатиме документ, оскільки при включенні його до порядку денного «сталася технічна помилка».

При цьому «Голос» відкликав свої голоси за включення до порядку денного законопроектів про мову в кіно.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: