Кулеба назвав «Північний потік-2» повністю політичним проєктом

Читать на русском
Кулеба на Анатолійському форумі зазначив, що ПП-2 - це проєкт, що підриває енергетичну безпеку Європи та суперечить принципам диверсифікації енергопостачання
Дмитро Кулебаpicture-alliance

Російський проєкт газопроводу «Північний потік-2» є повністю політично мотивованим, оскільки з економічної та стратегічної точок зору доцільним залишається транзит газу через Україну.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в суботу, 19 червня.

«Це політичний проєкт, мета якого - обійти Україну з політичних міркувань, оскільки з економічної та стратегічної точок зору доцільним залишається транзит газу через територію України», - зазначив Кулеба, додавши, що Україна була і залишається найнадійнішим транзитером газу.

«Північний потік-2»: як просувається будівництво газопроводу і яка позиція країнПівнічний потік-2 можуть добудувати до кінця 2021 року. Останні новини та позиції країн – на інфографіці.

Нагадаємо, якщо газопровід «Північний потік-2» запуститься, Україна щорічно втрачатиме близько 1,5 млрд доларів. В операторі ГТС України впевнені, що перед країною постануть серйозні геополітичні та економічні виклики.

США і Німеччина розглядають можливість виплати Україні певної компенсації у зв'язку з тим, що Росія завершила будівництво «Північного потоку-2». Київ готовий вести переговори про компенсацію, але не факт, що погодиться на те, що йому будуть пропонувати.

При цьому глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко вважає, що Україна в будь-якому випадку буде отримувати гроші за транзит газу, поки діє контракт - незалежно від того, чи добудує Росія свій «Північний потік-2» і чи припинить вона транзит газу через Україну.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: