Набули чинності нові правила щодо розмитнення «євроблях»

Читать на русском
Від сьогодні в Україні почали діяти нові правила пільгового розмитнення євроблях, які ввезли до кінця 2020 року.
фото УНІАН

В Україні з вівторка, 15 червня, почала діяти нова пільгова формула щодо розмитнення «євроблях», що в'їхали на територію України до кінця 2020 року.

Відповідний закон №1402-IX був ухвалений Радою у квітні.

Розмитнення «євроблях»: що змінилося після ухвалення нових законівЩо змінилося для власників євроблях після ухвалення нових законів, дивіться на інфографіці Слово і діло.

Йдеться про розмитнення автомобілів, які порушили митне законодавство і були ввезені в Україну до 31.12.2020 року.

Формула розмитнення не залежить від вартості машини, враховується її вік, об'єм і тип двигуна. Базова ставка буде коливатися в діапазоні від нуля до 150 євро. При цьому ставка встановлена ​​на рівні не вище 1000 євро.

Закон пропонує протягом 180 днів з моменту набуття чинності розмитнювати автомобілі за такою формулою: Ставка = ставка базова + Vе + Fе.

Тут ставка базова - ставка податку в євро за один транспортний засіб, який визначається виходячи з кількості років, що минули з року виготовлення машини, до року визначення ставки податку. Vе - ставка податку в євро за одну штуку транспортного засобу.

Також буде діяти обов'язковий внесок - 8500 гривень. Якщо власник передумав, або йому невигідно розмитнювати, він все одно повинен сплатити 8500 гривень до держбюджету, щоб протягом пів року вивезти його за кордон.

Якщо до 15 листопада цього не буде зроблено, доведеться заплатити штраф 170 тисяч гривень.

Також, згідно із законом, учасник бойових дій може розмитнити євробляху за новою процедурою протягом 270 днів, за умови документального підтвердження його перебування понад 90 днів безпосередньо на території проведення операції Об'єднаних сил з дня набуття чинності закону.

Нагадаємо, Рада ухвалила цей закон у квітні 2021 року. Президент Володимир Зеленський підписав закони щодо розмитнення «євроблях» у травні.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: