Зеленський підписав закони про розмитнення «євроблях»

Читать на русском
Підписані президентом закони спрямовані на тимчасове спрощення механізму розмитнення ввезених з Європи автомобілів
Ілюстративне фотоФото УНІАН

Президент Володимир Зеленський поставив підпис на законах про тимчасове пільгове розмитнення ввезених в Україну автомобілів на єврономерах («євроблях»), прийнятому Верховною Радою в середині квітня 2021 року.

Про це 12 травня повідомляє пресслужба офісу президента.

Підписані президентом закони «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ № та «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» 1403-ІХ спрямовані на тимчасове спрощення механізму розмитнення ввезених з Європи автомобілів.

Розмитнення «євроблях»: що змінилося після ухвалення нових законівЩо змінилося для власників євроблях після ухвалення нових законів, дивіться на інфографіці Слово і діло.

Так, всі вживані автомобілі, які були ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року включно, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку. При цьому сума акцизного податку вираховується залежно від віку автомобіля, обсягу і типу двигуна, вартість автомобіля на неї впливати не буде. Базова ставка становитиме 0-150 Євро, загальна вартість розмитнення не перевищить тисячі євро. При цьому такі автомобілі тимчасово звільнять від оподаткування ввізним митом.

Нагадаємо, 15 квітня парламент знизив штрафи за нерозмитнені «євробляхи» - нардепи схвалили у другому читанні законопроєкт №4644-Д. Документ вносить зміни до Митного кодексу. Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні зі 170 тисяч гривень до 8,5 тисячі гривень. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його в Україні.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: