Підозрюваний НАБУ заступник директора порту «Південний» просився у санаторій

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання адвоката про зміну запобіжного заходу у кримінальному провадженні.
Роман Інде

Вищий антикорупційний суд відмовився відпустити в санаторій у Трускавці першого заступника директора державного підприємства «Морський торговельний порт «Південний» Романа Інде, якого НАБУ та САП підозрюють в організації завдання понад 47 млн грн збитків держпідприємству.

Таке рішення 2 червня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Адвокат Інде просила суд скасувати обов'язок її клієнта не відлучатись із Одеси без дозволу. Вона стверджувала, що підозрюваний у зв'язку із погіршенням стану здоров`я, звернувся до свого сімейного лікаря. Пізніше він пройшов ультразвукове обстеження та отримав консультації від лікаря із рекомендацією, зокрема, про проходження санаторно-курортного лікування у Єсентукі, Трускавці, Маріанських лазнях, Фюджі, Галаалти. Тому Інде хотів виїхати на лікування в Трускавець.

Однак суд йому відмовив.

Як відомо, 29 жовтня ВАКС заарештував Інде із заставою в 21 млн грн. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін. Пізніше суд продовжив його арешт до 22 лютого, але зменшив заставу з 21 до 7,35 млн грн. Після чого за підозрюваного внесли заставу і він вийшов з СІЗО.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру першому заступнику керівника порту «Південний» та ще десятьом особам у завданні держпідприємству понад 47 млн грн збитків. Слідство встановило, що Інде разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства Олегом Трайдакалом та керівником приватної компанії Жеребцовим впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі – від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації до контролю за конкурентним середовищем, – аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: