У ВАКС пояснили, чому не відсторонили заступника директора порту «Південний»

Читать на русском
В антикорупційному суді пояснили, чому не продовжили відсторонення від посади заступника директора державного порту.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд не продовжив відсторонення від посади першого заступника директора державного підприємства «Морський торговельний порт «Південний» Романа Інде, оскільки прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не довів наявність ризиків перешкоджання слідству.

Про це йдеться в мотивувальній частині рішення слідчого судді ВАКС Андрія Біцюка від 26 квітня, повідомляє «Слово і діло».

На думку судді, прокурор САП не довів, що до компетенції Інде як першого заступника директора відноситься питання звернення до суду із цивільним позовом. Також, як вважає Біцюк, покладені обов'язки про заборону спілкування зі свідками у справі здатні запобігти незаконному впливу на них. Крім того, прокурор САП не довів, що Інде може протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Раніше ВАКС відмовив детективу НАБУ і прокурору САП у відстороненні Інде від посади. Тому САП оскаржила відмову і апеляційна палата задовольнила скаргу, відсторонивши підозрюваного від посади.

Як відомо, 29 жовтня ВАКС заарештував Інде із заставою в 21 млн грн. Апеляційна палата ВАКС залишила це рішення без змін. Пізніше суд продовжив його арешт до 22 лютого, але зменшив заставу з 21 до 7,35 млн грн. Після чого за підозрюваного внесли заставу і він вийшов з СІЗО.

Нагадаємо, НАБУ повідомило про підозру першому заступнику керівника порту «Південний» та ще десятьом особам у завданні держпідприємству понад 47 млн грн збитків. Слідство встановило, що Інде разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства Олегом Трайдакалом та керівником приватної компанії Жеребцовим впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

Посадовці діяли у змові та залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі – від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації до контролю за конкурентним середовищем, – аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: