Кулеба пояснив, чого Україна хоче від НАТО

Читать на русском
Кулеба заявив, що НАТО тягне з наданням ПДЧ для України вже 13 років, однак при цьому дорікає Києву у повільній реалізації реформ.
Дмитро Кулеба112 Україна

Північноатлантичний Альянс (НАТО) повинен надати Україні План дій щодо членства, і момент краще, ніж 2021 рік, назвати складно.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу в МЗС.

Міністр зазначив, що Україна, звичайно, вдячна партнерам з НАТО за підтримку в рамках рішень Бухарестського саміту 2008 року, за постійне підтвердження політики відкритих дверей, проте не хоче, щоб це все перетворилося на «політику годівлі обіцянками».

«Для України дуже важливо, щоб політика відкритих дверей не перетворилася на політику годівлі обіцянками. І я переконаний, що це важливо не тільки для України, а й для євроатлантичного простору. Якщо у 2008 році було дано обіцянку, що Україна і Грузія стануть членами НАТО і наступним кроком має стати надання ПДЧ, то складно уявити кращий і більш важливий момент для прийняття таких рішень, ніж 2021 рік», - заявив він.

Міста, острови і шельфи: які територіальні конфлікти мають країни-члени НАТОЯкі територіальні конфлікти мають країни-члени НАТО, дивіться на ексклюзивній інфографіці Слово і діло.

Кулеба також заявив, що НАТО тягне з наданням ПДЧ для України вже 13 років, однак при цьому дорікає Київ у повільній реалізації реформ.

«Ми відверто говоримо про це з нашими партнерами по НАТО. Я думаю, що вже прийшов час відверто говорити та з українським суспільством про це, щоб воно чітко розуміло, що в питаннях євроатлантичної інтеграції м'яч не завжди знаходиться на українській стороні. І ми чекаємо пас від альянсу», - додав Кулеба.

Нагадаємо, саміт НАТО 14 червня в Брюсселі, швидше за все, пройде без участі української сторони як країни-партнера, проте в його порядку денному буде питання можливого отримання Україною ПДЧ в НАТО.

При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 11 травня заявив, що на саміті НАТО в червні, швидше за все, ще не буде прийнято рішення про надання Україні Плану дій щодо членства.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал