НАБУ отримало доступ до документів «Укрінмашу»

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання Національного бюро про тимчасовий доступ до речей та документів держфірми.

У кримінальному провадженні за фактом можливого заволодіння практично 23,4 мільйона гривень Шосткинського казенного заводу «Імпульс» посадовими особами державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» детективи НАБУ отримали доступ до документів «Укрінмашу».

Таке рішення 6 вересня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і Діло».

Детективи НАБУ просили суд надати доступ до документів «Укрінмашу», яку стосувалися виконання договорів, контрактів та угод; особової справи колишнього генерального директора фірми та заступників гендиректора; особової справи начальника Департаменту №1 «Укрінмашу», а також інших посадовців фірми. Суд клопотання задовольнив.

Як відомо, НАБУ розслідує два епізоди. Перший епізод стосується заволодіння коштами заводу «Імпульс» посадовими особами «Укрінмашу» за попередньою змовою з керівництвом фірми з ОАЕ Triangle Group Incorporated у 2015-2016 роках на загальну суму майже 6,6 млн грн.

Другий епізод зачіпає період 2017 року та заволодіння коштами заводу на загальну суму майже 16,8 млн грн посадовими особами «Укрінмашу» за попередньою змовою з керівництвом PH Strategic Business Limited. За версією слідства, завод «Імпульс» продав кіпрському офшору PH Strategic Business Limited 109 пакетів детонаторів за заниженою ціною за 95 тис. євро за всю партію, після чого детонатори були перепродані сербській компанії «Слободан» майже за 684 тис. євро. За версією слідства, таким чином, чиновники «Укрінмашу» могли заволодіти майже 589 тис. євро заводу «Імпульс».

Нагадаємо, НАБУ перевіряє ще один контракт «Укрінмашу» з заводом «Імпульс». Раніше детективи направили до Сербії міжнародний запит у цій справі.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал