Екстопменеджерів «Укрінмашу» викрили на розтраті 3,5 млн грн

Читать на русском
21 квітня 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишнім керівникам та посадовцям державного підприємства ДГЗІФ «Укрінмаш» про підозру.

21 квітня 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишнім керівникам та посадовцям державного підприємства ДГЗІФ «Укрінмаш» (входить до складу ДК «Укроборонпром) про підозру у розтраті понад 140 тис. євро (3,49 млн грн за курсом НБУ).

Про це повідомляє пресслжуба САП.

Йдеться про:

  • генерального директора ДП ДГЗІФ «Укрінмаш»
  • в.о. генерального директора ДП ДГЗІФ «Укрінмаш», на даний момент радник на громадських засадах віце-прем’єр-міністра України – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України;
  • заступника генерального директора ДП ДГЗІФ «Укрінмаш», наразі — один із керівників ДП «Укроборонсервіс»;
  • начальника департаменту ДП ДГЗІФ «Укрінмаш»
  • начальника відділу контрактів №1 ДП ДГЗІФ «Укрінмаш»
  • начальника відділу контрактів № 2 ДП ДГЗІФ «Укрінмаш»
  • директора приватної компанії та її кінцевого вигодонабувача.

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Як відбувалася реформа «Укроборонпрому» і ОПК в 2019-2020 рокахКонцерн Укроборонпром припинить своє існування в 2021 році. Його реформують у кілька холдингів, підприємства яких будуть працювати за принципами корпоративного управління.

Слідство встановило, що впродовж 2014-2015 рр. керівництво «Укрінмашу» організувало постачання за кордон продукції, виробленої на інших підприємствах «Укроборонпрому», за участі приватної компанії, кінцевим вигодонабувачем якої була особа, що мала дружні взаємини з одним із топменеджерів держпідприємства. «Укрінмаш» уклав із цією компанією агентську угоду з супроводу зовнішньоекономічного контракту, за що та справно отримувала від «Укрінмашу» кошти.

Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не надавались, а акти виконаних робіт підробляли за участі службових осіб «Укрінмашу». Загалом слідство встановило, що упродовж 2014-2015 рр. «Укроборонпром» незаконно перерахував приватній компанії понад 140 тис. євро, що за курсом НБУ становить майже 3,49 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ розслідує заволодіння коштами заводу зі складу «Укроборонпрому». Раніше в Національному бюро вирішили перевірити дзвінки екс-гендиректора оборонного заводу. Також детективи розслідують зловживання на Харківському бронетанковому заводі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: