ВАКС визначив заставу ексзаступнику директора «Укрінмашу»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання прокурора САП про обрання запобіжного заходу підозрюваному.
Костянтин Чередніченко в суді

Вищий антикорупційний суд визначив 3,4 млн грн застави як запобіжний захід колишньому заступнику директора державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» Костянтину Чередніченку, якого НАБУ і САП підозрюють в організації розтрати майже 3,5 млн грн.

Таке рішення 27 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє «Слово і діло» з зали суду.

За версією слідства, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми та свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков.

Окремо прокурор зачитав деякі матеріали негласних слідчих (розшукових) дій. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

На підтвердження можливих ризиків втечі та перешкоджання слідству прокурор вказав, що з 2016 року Чередніченко 102 рази виїздив за кордон; має зв'язки за межами України; має квартиру площею 147 кв. м, ще одну квартиру у спільній власності з дружиною вартістю 5,6 млн грн, автомобіль BMW X5. Також він нібито може незаконно впливати на свідків з числа працівників «Укрінмашу». Тому прокурор САП просив застосувати до Чередніченка 5,82 млн грн застави з покладанням усіх обов'язків.

Адвокат Чередніченка заперечував проти задоволення клопотання. Він вказував, що підозру його клієнту вручив детектив, який нібито її не складав, а самі формулювання порушують презумпцію невинуватості. Захисник також вважав такий розмір застави непомірним, а ризики – надуманими. Він зазначив, що з цих 102 виїздів за кордон щонайменше 32 були відрядженнями і не оплачувалися Чередніченком. Квартиру дружина підозрюваного отримала ще до шлюбу за інвестиційним договором.

Нагадаємо, НАБУ розслідує заволодіння коштами заводу зі складу «Укроборонпрому». Раніше в Національному бюро вирішили перевірити дзвінки ексгендиректора оборонного заводу. Також детективи розслідують зловживання на Харківському бронетанковому заводі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: