Українські заробітчани стали більше цікавитися житлом у Польщі

Читать на русском
Різкий сплеск в цій тенденції пов'язаний з можливістю отримувати іпотечні кредити в польських банках на вигідних умовах
Ілюстративне фото24 канал

У 2020 році лише 34% опитаних мігрантів з України замислювалися про придбання нерухомості в Польщі, проте за перші три місяці 2021 року ситуація кардинально змінилася, і цього разу понад 55,5% опитаних мають намір розглянути це питання.

Про це повідомляє UBR з посиланням на дані соціологічного дослідження компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

З придбання нерухомості в Польщі протягом останніх п'яти років українці займають лідируюче місце серед іноземців, при цьому вони купують її переважно для власних потреб, в той час, як британців, німців і скандинавів нерухомість цікавить в першу чергу як інвестиція. Ця ситуація пов'язана з посиленням інтеграційних процесів між громадянами України та Польщі.

Скільки грошей переказали в Україну заробітчани за останні 10 роківЩороку кількість грошей, які заробітчани переказують, привозять чи передають в Україну, зростає. Падіння кількості переказів було тільки в 2014 році.

Різкий сплеск в цій тенденції пов'язаний з можливістю отримувати іпотечні кредити в польських банках на вигідних умовах, в той час, як в Україні кредит на житло залишається менш доступним, ніж в сусідній країні. Квартири набувають як висококваліфіковані мігранти, так і працівники фабрик і заводів, які заробили на перший внесок.

Житло купується активніше в першу чергу у великих містах (Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Познані та Гданську), адже саме там набагато простіше знайти роботу. Готовність українців купувати житло в Польщі призвела до того, що польськими агентствами нерухомості все частіше та охочіше приймаються на роботу співробітники, вільно володіють українською або російською мовами.

Нагадаємо, Росія висунула країнам СНД ультиматум: низка держав повинна до 15 червня забрати з Росії своїх громадян, які знаходяться там незаконно. Інакше Москва депортує цих нелегалів і закриє кордони з країнами, які не заберуть всіх своїх громадян-нелегалів.

Нагадаємо, ще 27 січня, Кабінет міністрів схвалив проєкт закону про введення допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал