Мін'юст дозволив виконавцям автоматично заарештовувати рахунки будь-яких боржників

Читать на русском
Раніше автоматизований арешт міг накладатися тільки на рахунки боржників, які мають заборгованість по аліментах
Ілюстративне фотоdepositphotos.com

Міністерство юстиції України дало дозвіл і приватним і державним виконавцям накладати автоматизований арешт на кошти боржників, які перебувають на рахунках у банках. При цьому такий арешт загрожує всім боржникам, включно з неплатниками аліментів.

Про це йдеться в наказі Мін'юсту від 23.03.2021 № 1061/5.

У новій редакції наказу повністю викладено порядок автоматизованого арешту банківських рахунків боржників за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів. Основне нововведення - виконавці арештовуватимуть кошти на рахунках не тільки боржників за невиплату аліментів, а й усіх інших.

Аліменти-2021: коли зросте виплата та яке покарання для боржниківУсе про аліменти – як відбувається нарахування, коли зростатиме мінімальна виплата, як та кого карають за борги і несплату грошей дітям.

Автоматизований арешт коштів боржників на рахунках у банках передбачає отримання інформації про рахунки боржників у банках, накладення або зняття виконавцем арешту коштів шляхом винесення постанов як про арешт коштів, так і про зняття арешту з коштів боржника у формі електронного документа та прийняття їх до виконання банками.

Нагадаємо, з 1 грудня 2020 року в Україні змінився розмір виплат аліментів шляхом збільшення прожиткового мінімуму.

«Слово і Діло» детально розбиралося, в яких випадках припиняється право на отримання аліментів.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: