Угода з Рогозою: адвокат намагався оскаржити відмову суду

Читать на русском
Столичний апеляційний суд не захотів відкривати провадження за скаргою адвоката обвинуваченого, який пішов на угоду зі слідством.

Київський апеляційний суд не став розглядати ще одну скаргу на відмову суду затвердити угоду з власником ТОВ «Оптимумспецдеталь» Андрієм Рогозою, який пішов на співпрацю зі слідством.

Таке рішення 1 березня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою захисника Зурнаджи Євгена Євгеновича в інтересах Андрія Рогози на ухвалу Солом`янського районного суду міста Києва, якою відмовлено в затвердженні угоди про визнання винуватості», – йдеться в рішенні.

Як відомо, виконувач обов'язків керівника САП Максим Грищук уклав угоду про визнання винуватості з Рогозою. Згідно з умовами цієї угоди, Рогоза визнав свою вину і йому мали призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із забороною обіймати певні посади протягом року з конфіскацією майна та штрафу. Водночас його мали звільнити від цього покарання на іспитовий строк. Однак суддя Солом'янського райсуду Києва відмовила у затвердженні угоди.

Раніше САП і адвокат Рогози спробували оскаржити це рішення, проте Київський апеляційний суд не відкрив провадження за скаргами. Пізніше скаргу подав ще один адвокат обвинуваченого, але суд її також не став розглядати.

Слідство встановило, що приблизно з 8 травня 2015 року Віталій Жуков, який вже працював у державному концерні «Укроборонпром», та його друг Андрій Рогоза, маючи досвід ведення господарської діяльності з постачання специфічних товарів для оборонної галузі, розробили план постачання таких товарів для «Укроборонпрому» з метою збагачення та одержання швидких прибутків. Зокрема, йшлося про деталі та комплектувальних для бронетехніки та озброєння з можливістю ухилення від сплати податків.

Для виконання цього плану Жуков та Рогоза залучили й інших осіб – Ігоря Волохача (в 2015 році був власником ТОВ «Оптимумспецдеталь» та директором), Романа Чубу (пізніше став власником і директором фірми «Оптимумспецдеталь») та Олени Іванюк (виконувала роль бухгалтера). Пізніше була організована схема за допомогою компанії «Оптимумспецдеталь»: використовували її документи, подавали податкову звітність та підписували документи за вказівкою Рогози та Жукова.

Товари для постачання підприємствам ДК «Укроборонпром» Рогоза купляв за готівку, тому вони фактично легального джерела походження не мали. З метою маскування реального походження та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом; збільшення податкової діяльності, Рогоза та Жуков використовували низку приватних компаній для проведення безготівкових операцій. Це призводило до підвищення собівартості товарів і можливості ухилення від сплати податків.

У зв'язку з цим у період з 8 травня 2015 року до 16 серпня 2018 року Жуков безпосередньо звернувся до осіб, які сприяли своїми діями фактично легалізації цих коштів, а саме до Артема Болдарева та в подальшому до Олександра Хомича. Останній разом із іншими особами через низку приватних фірм провели для «Оптимумспецдеталь» ці операції із легалізації товарів, які Рогоза придбав за готівку. В результаті такої діяльності з використанням ТОВ «Оптимумспецдеталь» Рогоза і Жуков одержали в своє розпорядження загальну суму в 49,34 млн грн, які були отримані внаслідок ухилення від сплати податків.

З метою маскування початкового незаконного походження коштів Рогоза і Жуков у вказаний період через банківські рахунки було проведено низку господарських операцій через приватні компанії, підконтрольні вищевказаним Болдареву та Фомичу. Операції проводилися з рахунками ТОВ «Оптимумспецдеталь», на які надходили кошти від державних підприємств з ДК «Укроборонпром», за вказівкою Жукова та Рогози здійснювалися за допомоги бухгалтера Іванюк перерахунок через клієнт-банкінг на вказані приватні фірми, підконтрольні Болдареву та Фомичу. В результаті ці компанії виявилися фіктивними. Таким чином, одержані кошти Жуковим та Рогозою від ДП-учасників «Укроборонпром» були легалізовані через використання цих компаній. Прокурор додав, що низки директорів цих компаній, через які «відмивалися» кошти, були засуджені вироками судів за фіктивне підприємництво, яке наразі декриміналізоване.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Рогозі і Жукову.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: