САП завершила досудове слідство у справі судді Вовка

Читать на русском
Слідство велося за фактами здійснення спроб захоплення державної влади, перешкоджанні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і так далі
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) 17 березня 2021 року завершила досудове слідство у справі про зловживання в Окружному адміністративному суді Києва (так звана «справа Вовка»).

Про це повідомляє САП у своєму Telegram.

Слідство велося за фактами вчинення спроб захоплення державної влади, перешкоджанні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі у злочинній організації та зловживанні впливом головою та суддями Окружного адміністративного суду м. Києва у змові з низкою інших осіб.

«11 підозрюваним, серед яких голова ОАСК, заступники голови ОАСК, судді ОАСК, а також голова Державної судової адміністрації України та ще два адвокати, відкриті матеріали слідства для ознайомлення», - йдеться в повідомленні.

Раніше Національне антикорупційне бюро вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з'явився у ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус. Після чергової неявки в суд НАБУ відправила в Офіс генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання й арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.

Як відомо, 22 жовтня Вовк і його адвокат не з'явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому повинні були обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС в черговий раз відклав засідання на 5 листопада.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація приймала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт і бізнес-кіл. Зокрема, для цього глава ОАСК нібито використовував схему з надання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій або фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їх розглядом і з заздалегідь визначеним результатом.

Окрім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над вищою радою правосуддя та Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито приймали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали в ВРП і ВККС підконтрольних ОАСК осіб.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: