Справа ОАСК: НАБУ хоче затримати голову суду Павла Вовка

Читать на русском
У Національному бюро підготували і скерували до очільниці Офісу генпрокурора клопотання стосовно суддів столичного адмінсуду.
Ірина Венедіктовафото: УП

Національне антикорупційне бюро просить генеральну прокурорку Ірину Венедіктову погодити клопотання про затримання голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, його заступників і суддів ОАСК.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

«Детективи НАБУ направили генеральному прокурору проєкти клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання та утримання під вартою підозрюваних суддів ОАСК, які грубо ухиляються від виконання своїх процесуальних обов'язків», – інформують у відомстві.

Як додали у НАБУ, детективи змушені вдатися до таких дій через відсутність інших законних шляхів для доставлення підозрюваних до суду та забезпечення їхньої належної процесуальної поведінки. За словами пресслужби, голова ОАСК, його заступник та двоє суддів систематично не з'являються до НАБУ, а також до Вищого антикорупційного суду для обрання їм запобіжних заходів.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про Вовка, Євгенія Аблова, Володимира Келеберду та Ігоря Погрібніченка.

Раніше Національне антикорупційне бюро вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з'явився до ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус.

Як відомо, 22 жовтня Вовк та його адвокат не з'явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому мали обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з'явився до суду і ВАКС вчергове відклав засідання на 5 листопада.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК нібито використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їхным розглядом та з наперед визначеним результатом.

Крім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито ухвалювали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали до ВРП та ВККС підконтрольних ОАСК осіб.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: