Справа Вовка: чиновницю ОАСК не притягнули до відповідальності

Читать на русском
Столичний райсуд закрив провадження у справі про притягнення посадової особи окружного адмінсуду до адміністративної відповідальності.
Печерський суд Києва

Суд закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності заступниці керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва Наталію Мельниченко за ненадання інформації на запит Національного антикорупційного бюро у межах справи про плівки голови ОАСКу Павла Вовка.

Таке рішення 12 січня ухвалила суддя Печерського райсуду Києва Світлана Шапутько, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується в адміністративному протоколі, детектив НАБУ звернувся до Окружного адмінсуду Києва із запитом про надання інформації у межах справи плівок Вовка. Зокрема, у ньому просили надати усі рішення зборів суддів ОАСК, на підставі яких Вовк, його заступники Євгеній Аблов та Володимир Келеберда обіймали у минулому та обіймають на день надання відповіді на цей запит адміністративні посади голови та заступників голови ОАСК відповідно; ухвалених у зв'язку із цим розпорядчих рішень про початок виконання обов'язків; усіх наявних рішень, на підставі яких затверджено розподіл обов'язків між головою та заступниками голови ОАСК.

Однак у відповіді на цей запит заступницею керівника апарату ОАСК Мельниченко було відмовлено у наданні запитуваної інформації з посиланням на те, що щоб отримати ці документи НАБУ треба звернутися до слідчого суддя із клопотанням про тимчасовий доступ до документів.

Вивчивши матеріали, суддя Шапутько закрила провадження у зв'язку з відсутністю в діях Мельниченко складу вказаного адміністративного правопорушення. На її думку, відповідь з відмовою у наданні документів з обґрунтуванням причин неможливості надання належним чином засвідчених копій документів, виключає наявність об'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185-13 КУпАП.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК нібито використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їхнім розглядом та з наперед визначеним результатом.

Крім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито ухвалювали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали до ВРП та ВККС підконтрольних ОАСК осіб.

Раніше НАБУ вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук. Також після чергової неявки до суду НАБУ відправило до Офісу генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання і арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал