Підозрюваний оскаржив продовження слідства у справі «Золотого мандарину»

Читать на русском
Столичний райсуд відмовив адвокату підозрюваної в оскарженні постанови заступника очільника Офісу генпрокурора на продовження слідства.

Адвокат підозрюваного у справі заволодіння понад 54 млн грн державних коштів приватною фірмою «Золотой мандарин ойл» подав скаргу на постанову заступника генерального прокурора Андрія Любовича про продовження слідства.

Однак 6 листопада Печерський районний суд міста Києва повернув скаргу, повідомляє «Слово і діло».

Адвокат одного з підозрюваних подав скаргу на бездіяльність генпрокурорки Ірини Венедіктової, в якої просив: визнати незаконною її бездіяльність; зобов'язати Венедіктову розглянути скаргу підозрюваного про скасування постанови про продовження строку досудового розслідування та зупинення досудового розслідування; зобов'язати генпрокурора скасувати постанову Любовича про продовження слідства та постанови детективи про зупинення слідства.

Втім, Печерський суд повернув адвокату скаргу адвоката підозрюваного. На думку судді, вказана скарга не підсудна столичному райсуду, а її має розглядати Вищий антикорупційний суд.

Раніше у цій справі НАБУ і САП пробували притягнути до відповідальності колишнього народного депутата Георгія Логвинського. Однак Європейський суд з прав людини відмовив органам правопорядку в знятті імунітету з політика, який на нього поширюється через дружину-суддю ЄСПЛ Ганну Юдківську.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам у заволодінні 54 млн грн держбюджету. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», імовірно підконтрольного колишньому нардепу Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: