ВАКС заочно заарештував колишню помічницю екснардепа Логвинського

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив клопотання детектива погодженого з прокурором про обрання заочного запобіжного заходу підозрюваній.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту колишню помічницю екснародного депутата України Георгія Логвинського Марію Шевкопляс (раніше Швець), яку НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння понад 54 млн грн державного бюджету компанією ТОВ «Золотой мандарин ойл».

Таке рішення 12 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС Тимур Хамзін, повідомили журналісту «Слово і діло» у САП.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру Шевкопляс, проте заочно. Також НАБУ оголосило її в розшук. Як стверджував адвокат підозрюваної, його клієнтка проживає в Ізраїлі.

Пізніше детектив і прокурор звернулися до ВАКС із клопотанням про заочний арешт Шевкопляс. 7 травня ВАКС закрив провадження за клопотанням. Не погодившись з таким рішенням, прокурор подав апеляційну скаргу. Вивчивши її, судді задовольнили скаргу частково, направивши клопотання на повторний розгляд.

Розглянувши повторно клопотання про заочний арешт Шевкопляс, суддя Хамзін його задовольнив.

Раніше НАБУ і САП також пробували притягнути до відповідальності екснардепа Логвинського. Однак Європейський суд з прав людини відмовив органам правопорядку в знятті імунітету з політика, який на нього поширюється через дружину-суддю ЄСПЛ Ганну Юдківську.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам у заволодінні 54 млн грн держбюджету. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», імовірно підконтрольного колишньому нардепу Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ екснардеп домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал