Експомічниця Логвинського виїхала до Ізраїлю – адвокат

Читать на русском
Колишня помічниця члена українського парламенту минулого скликання виїхала до іншої країни і там проживає.
Георгій Логвинський

Колишня помічниця народного депутата України 8 скликання Георгія Логвинського Марія Швець (нині Шевкопляс) виїхала до Ізраїлю і постійно там проживає.

Про це йдеться в рішенні слідчої судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої від 7 травня, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Шевкопляс заочно повідомили про підозру. Пізніше її оголосили в розшук, у тому числі міжнародний шляхом винесення постанови детективом Національного антикорупційного бюро.

Тому НАБУ намагалося заочно взяти під варту експомічницю Логвинського. Проте суддя ВАКС провадження за клопотанням закрила. Вона дізналася, що підозрювана 15 травня 2019 року виїхала з аеропорту «Бориспіль» в напрямку Ізраїлю. Також її адвокат надав документи, що Шевкопляс тепер постійно проживає в Ізраїлі.

Таким чином, слідство знає, де саме проживає експомічниці Логвинського, а те, що вона не з'являється на виклики до НАБУ – є причиною оголошення пандемії коронавірусу і неможливості прибути до України. До того ж, частина повісток спрямовувалась не в Ізраїль, а за місцем проживання в Україні, де вона вже не жила.

Раніше НАБУ повідомило про підозру шістьом особам у заволодінні 54 млн грн. Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 років організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», підконтрольного Логвинському, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Нагадаємо, у цій справі суд обрав запобіжний захід колишній першій заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій. Пізніше вона внесла суму застави в 7 млн грн.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: