ВАКС вчергове продовжив обов'язки бізнесмена Альперіна

Читать на русском
Антикорупційний суд вкотре задовольнив клопотання прокурора САП про продовження обов'язків підозрюваному бізнесмену.
Вадим Альперін з адвокатамифото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 26 листопада дію обов'язків одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють в організації зловживань на митниці, створенні та очолюванні злочинної організації.

Таке рішення 22 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків Альперіна прокурор САП подав клопотання про їх продовження. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив і продовжив такі обов'язки: прибувати за першим викликом; не відлучатися з території України без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися поза межами процесуальних дій від спілкування зі свідками, експертами та іншими підозрюваними, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Крім того, суд продовжив дію обов'язків колишній директорці департаменту адміністрування митних платежів Державної фіскальної служби Аліні Данченко до 25 жовтня.

Як відомо, суд взяв Альперіна під варту із заставою в 70 млн грн. Пізніше він вніс цю суму і вийшов із СІЗО під обов'язки. Щоправда пізніше порушив один із них, не здавши на зберігання ізраїльський паспорт, який дозволяв виїзд за кордон. Тому апеляційна палата ВАКС стягнула на користь держави 35 млн грн і збільшила його заставу до 76,6 млн грн. Пізніше суд знову поклав на Альперіна обов'язки.

Нагадаємо, за версією слідства, Альперін створив і очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал