НАБУ поскаржилося на суддю, який залишив Альперіна без обов'язків

Читать на русском

У Національному бюро склали скаргу на одного зі слідчих суддів антикорупційного суду за вчинені ним нібито порушення.
суддя Сергій Мойсак на засіданніфото: «Слово і діло», Олег Новіков

Національне антикорупційне бюро поскаржилося на слідчого суддю Вищого антикорупційного суду Сергія Мойсака, який залишив без обов'язків бізнесмена Вадима Альперіна, підозрюваного в організації махінацій на митниці.

Відповідну скаргу НАБУ передало до Вищої ради правосуддя, повідомляється у відповіді органу на запит журналіста «Слово і діло».

«6 квітня Національне бюро направило на адресу Вищої ради правосуддя скаргу стосовно дисциплінарного проступку слідчого судді Вищого антикорупційного суду (Сергія Мойсака – ред.)», – інформують у НАБУ.

Водночас у бюро відмовилися повідомляти деталі вказаної скарги на суддю і додали, що скарг на інших суддів ВАКС до ВРП не подавали.

Як відомо, за версією слідства Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за фальшивими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після цього митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки була вказана неправдива вартість. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Унаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер із тканинами.

Нагадаємо, суддя Мойсак відмовив прокурору САП у продовженні обов'язків Альперіна. Також цей же суддя не захотів стягнути заставу одеського бізнесмена в дохід держави, попри те, що підозрюваний порушив процесуальний обов'язок – не здав свій ізраїльський паспорт. Щоправда, пізніше половину застави Альперіна звернула в дохід держави апеляційна палата ВАКС.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: