ВРП не розглядатиме скаргу Альперіна на суддів, які стягнули його заставу

Читать на русском
Дисциплінарна палата суддівського органу врядування відмовилася відкривати провадження за скаргою одеського бізнесмена на суддів.
Вадим Альперінфото: «Слово і діло»

Вища рада правосуддя не розглядатиме скаргу одеського бізнесмена Вадима Альперіна на суддів апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, які стягнули на користь держави 35 млн грн його застави.

Таке рішення 12 жовтня ухвалила друга дисциплінарна палата ВРП, повідомляє «Слово і діло».

«Друга дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила відмовити у відкритті дисциплінарної справи за скаргою Альперіна В.О. стосовно суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Миколи Глотова, Інни Калугіної, Даниїли Чорненької», – йдеться в рішенні.

На сайті ВРП не вказується, чого саме стосувалася скарга, проте, за даними журналіста «Слово і діло», стосується вона саме рішення вказаної колегії суддів ВАКС про стягнення 35 млн грн застави, внесеної за Альперіна. З відповідним клопотанням про стягення застави звернувся прокурор САП, оскільки одеський бізнесмен не здав ізраїльський паспорт, з яким він може виїжджати за кордон. Вказаний обов'язок про здачу всіх документів, які дозволяють виїзд за кордон, на нього поклали після внесення 70 млн грн застави. Після порушення суд стягнув 35 млн грн, тому Альперіну необхідно було сплатити ще 41,6 млн грн.

Водночас пізніше суддя Мойсак відмовився продовжувати обов'язки одеського бізнесмена, оскільки вони нібито були скасовані рішенням апеляційної палати ВАКС про стягнення половини застави.

Нагадаємо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал