САП незабаром скерує до суду справу Омеляна

Читать на русском
Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання детектива про встановлення підозрюваному та його захисникам строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.
Володимир Омелян

Спеціалізована антикорупційна прокуратура незабаром скерує до суду справу колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна щодо незаконних дій, які призвели до недоотримання державним бюджетом 30,5 млн грн. Суд обмежив адвокату Омеляна строки на ознайомлення зі слідством.

Таке рішення 23 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Детектив подав до суду клопотання про обмеження Омеляну та його адвокату строк на ознайомлення зі слідством, після чого справу скерують до суду. На думку детектива, підозрюваний та його захисник затягують процедуру, а тому їм треба обмежити строк. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив частково і встановив строк до 6 листопада.

Як відомо, за версією слідства, Омелян у 2017 році видав наказ про зменшення усіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас, один із цих зборів – адміністративний – є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна рада, а не міністр.

До того ж, Міністерство фінансів виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово.

У підсумку, рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом, Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Нагадаємо, НАБУ повідомило Омеляну про нову підозру. Пізніше у відомстві розповіли деталі цієї справи. Після цього суд обрав ексміністру запобіжний захід і незабаром НАБУ і САП завершили слідство у цій справі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал