ВАКС обрав запобіжний захід Омеляну

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув клопотання детектива погодженого з прокурором про застосування запобіжного заходу ексміністру.
Володимир Омелян у суді

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у вчиненні нібито незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн.

Таке рішення 25 червня ухвалив слідчий суддя ВАКС Сергій Мойсак, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ погодженого з прокурором САП задовольнити частково. Застосувати до Володимира Омеляна запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання», – оголосив суддя.

Також Мойсак поклав на ексміністра наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; не відлучатися з місця проживання без дозволу; утримуватися від спілкування зі свідками і здати на зберігання закордонні паспорти.

Прокурор САП Наталія Висоцька просила обрати запобіжний захід Омеляну у вигляді особистого зобов'язання. За її словами, ексміністр вчинив кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 211 Кримінального кодексу України («видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах»).

Як вказувала прокурор, Омелян знав, що його наказ про зменшення портових зборів, був винесений попри вимоги Бюджетного кодексу, що рішення про зменшення адміністративного збору (входить до портових зборів) має ухвалюватися Верховною радою. Оскільки, за словами САП, адмінзбір є дохідною частиною державного бюджету. Прокурор також вказувала, що Міністерство фінансів чотири рази попереджала Омеляна, що цей наказ порушує бюджетне законодавство, а також про його негативні наслідки.

Водночас адвокат Омеляна Тарас Пошиванюк заперечував проти задоволення клопотання. Він вказував, що рішення про зменшення портових зборів було ухвалено Кабінетом міністрів України для підвищення конкурентоспроможності українських портів. Сам ексміністр додав, що портові збори в Україні значно вищі, аніж в інших країнах і тому було ухвалено відповідне рішення. Сторона захисту також зазначила, що вказаний наказ Омеляна був винесений на виконання постанови Кабміну. Пізніше уряд своїм розпорядженням затвердив документ, оскільки «така процедура».

Крім того, Омелян повідомив, що Міністерство юстиції не мало зауважень до його наказу і зареєструвало його. За словами ексміністра, більшість зауважень Мінфіну були враховані в наказі. Він також додав, що після зменшення портових зборів не треба було очікувати швидкого результату за рік. Омелян пояснив, що після зменшення цих зборів збільшився вантажопотік. Підозрюваний додав, що проект держбюджету підготовлює Мінфін і це він зробив вже після розпорядження Кабміну зменшити портові збори, неперерахувавши дохід від адмінзбору на виконання рішення уряду.

Нагадаємо, НАБУ повідомило Омеляну про нову підозру. Пізніше у відомстві розповіли деталі цієї справи. Також детективи допитали ексміністра.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: