ВАКС залишив заарештованим майно експомічниці Логвинського

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання адвоката підозрюваної про зняття арешту з нерухомості.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд залишив заарештованим майно колишньої помічниці народного депутата минулого скликання Георгія Логвинського, співзасновниці юридичної компанії «Анкіл» Марії Шевкопляс (раніше Швець), яку НАБУ і САП підозрюють в пособництві до заволодіння понад 54 млн грн у так званій справі «Золотого мандарину ойл».

Таке рішення 29 травня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

23 січня ВАКС наклав арешт на квартиру, 2/3 частки квартири і земельну ділянку Шевкопляс. Адвокат подав клопотання про скасування арешту, оскільки, на його думку, відсутня обґрунтована підозра, а також майно, на яке накладено арешт, є спільною сумісною власністю подружжя. Вивчивши клопотання, суддя відмовила в його задоволенні.

Водночас, за інформацією «Слово і діло», апеляційна палата ВАКС скасувала це рішення і направила клопотання на новий розгляд до слідчого судді.

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру шести особам, в тому числі Шевкопляс, проте заочно. Пізніше НАБУ оголосило її в розшук.

Нагадаємо, слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин.

Іменем «Золотого мандарина»: у чому підозрюють чиновників уряду ЯценюкаКолишній заступниці міністра юстиції та екс-урядовому уповноваженому в справах ЄСПЛ оголосили підозри в справі заволодіння коштами.

Зокрема, у вересні 2013 року представник ТОВ «Золотой мандарин ойл», підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з'ясували детективи НАБУ під час досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, «Золотой мандарин ойл» за його реалізацією до виконавчої служби не звертався. Та про цей факт компанія ЄСПЛ не повідомила. Так само, як і приховало від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ «Київенерго» на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за пів року до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов'язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого мандарину ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов'язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Мін'юст перерахувало вказану суму коштів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал